דיקור סיני קהילתי

דיקור סיני קהילתי -  Community Acupuncture

באנסו אנחנו מציעים דיקור סיני ברוח POCA*, תנועה עולמית ששמה לה למטרה להנגיש דיקור לקהילה תוך הסרה של חסמי עלות מתהליכי הריפוי. הטיפול מתקיים במסגרת קבוצתית בדומה למסורת הטיפול בדיקור באסיה. עלות הטיפול נמוכה כדי לעודד טיפול בתדירות גבוהה לקבלת תוצאות ריפוי מיטביות. 

בשיטת דיקור זו מתמקדים בנקודות ברגלים, בידיים ובראש כדי לטפל בגוף כולו. לכן מספיק לחלוץ נעלים, לקפל שרוולים, ולהתמסר לטיפול שנעשה בכיסאות נוח ובסביבה נעימה ומרגיעה. 

 

הטיפול נעשה במרחב משותף עם 2-3 אנשים שמקבלים טיפול באותו זמן. יש בכך יתרונות רבים והזדמנות לחוות טיפול בחברת משפחה, חברים וחברי קהילה, כשהקבוצה יוצרת סביבת ריפוי עוצמתית. 

 
רפואה סינית מהי ?

הרפואה הסינית כוללת טיפול בדיקור, צמחי מרפא, טווינא (עיסוי) ותזונה. מסורת עתיקה זו מבוססת על מודל טיפול השואף להביא את האדם לאיזון גופני ונפשי. התפיסה הבסיסית ברפואה הסינית היא שלגוף האדם יש יכולת מופלאה לריפוי עצמי, אך כשהגוף יוצא מאיזון הוא נחלש ונחסם, והיכולת הזו נפגעת. הרפואה הסינית תומכת בתהליך החזרה לאיזון, וכך מחזירה לגוף את היכולת הטבעית לריפוי.

מהו טיפול בדיקור?

בגוף האדם זורמת אנרגיה בשם צ'י, בערוצים הנקראים מרדיאנים, שמגיעים לכל חלקי הגוף ולאיברים הפנימיים. המטפל ניגש לצ'י באמצעות דיקור בנקודות המפוזרות לאורך המרידיאנים, אשר לכל אחת מהן תיפקודים המיוחדים, גם מהבחינה (מימד)הגופנית וגם מהבחינה הריגשית.
באיבחון הראשוני של המטופל, מאתר המטפל את חוסר האיזון בגוף, ובוחר נקודות לאורך המרידיאנים המתאימות לטיפול בתלונת המטופל. בעזרת מחטים זעירות וסטריליות הוא "מפעיל" את נקודות הדיקור. בחירת הנקודות ושילובן היא שיוצרת את מימוש פוטנציאל הגוף בריפוי. 

 

* People's Organization of Community Acupuncture - POCA

צפייה מומלצת- סרט על  https://vimeo.com/69251326  POCA 

מסלול מרידיאן הקיבה
במה אנחנו מטפלים ?

כאבים

כאבי שלד, שרירים, ומפרקים

כאבי ראש וכאבים ניורופתים

פסיכולוגי/ נפשי

לחץ, דכאון, חרדה

הפרעות שינה, עייפות

מערכת העיכול

בעיות עיכול, עצירות, שלשולים,

כאבי בטן, צרבות

מערכת נשימה ומערכת חיסונית

אלרגיות, אסתמה, נזלת כרונית, 

שפעת, חיזוק מערכת החיסונית

נשים

בעיות מחזור, בעיות הורמונליות,

פריון, הריון, גיל המעבר